A felső tagozat beszámolója

Január 22-én iskolánk a magyar kultúra napján egy különleges rendezvénysorozatot tartott. A 6. B osztály diákjai iskolarádiós műsor keretében emlékeztek meg a nemzeti örökségünk jeles alakjairól, bemutatva életüket és munkásságukat.

A rendezvény szerves részeként Szilágyi Katalin tanárnő diákok által készített kiállítást szervezett az iskola aulájában, ahol a tanulók a magyar kultúra kiemelkedő személyiségeit ábrázolták. A színes, inspiráló alkotások a diákok tehetségét és kreativitását tükrözték, miközben a magyar művészeti örökség iránti tiszteletüket is kifejezték.

Ezen kívül Gazsóné Sári Mária, iskolánk könyvtárosa, érdekes és interaktív foglalkozásokat tartott, ahol a tanulók jobban megismerkedhettek a magyar irodalom és művészetek fontos műveivel. A programok lehetőséget adtak a diákoknak arra, hogy mélyebben elmerüljenek kultúránk gazdag hagyományaiban.

A magyar kultúra napja remek alkalom volt arra, hogy diákjaink még inkább megismerjék a magyar kultúra értékeit és a múlt jeles alakjait.

Ceglédi Anna

Alsó tagozat beszámolója

Iskolánk alsó tagozatos kisdiákjai csodás világba léphettek, miközben izgalmas programokon keresztül ismerkedtek meg a magyar kultúra napjával.
A gyerekek beszélgettek Kölcsey Ferencről és a Himnusz születéséről, magyar népmeséket hallgattak, verseket mondtak, valamint népdalokat énekeltek.

A tanulókat játékos, interaktív feladatok, keresztrejtvények és kreatív tevékenységek várták, miközben felfedezhették a magyar kultúra csodás világát, híres magyarok és felfedezők életét, valamint a hungarikumok különleges értékeit.
A kézműves foglalkozások során portrékat készítettek, majd az elkészült alkotások elemeire a tanulók nagy örömmel és büszkeséggel tekintettek.

Szombathelyi Adrienn