Március 28-án, szerdán, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon rendeztük meg iskolai szavalóversenyünket. Elsősorban lelkes 5-6. osztályos diákjaink jelezték részvételi szándékukat.
A rendezvény különlegessége, az idén első alkalommal, az volt, hogy a 8. évfolyam Bolyai nívócsoportját kértük arra, hogy a magyartanárok munkáját segítve vegyenek részt a zsűrizés nehéz és felelősségteljes feladatában.
Különleges élmény és nagyszerű megtapasztalás volt, amint feladatukat igazán komolyan véve, feszült figyelemmel hallgatták és pontozták az elhangzó produkciókat. A versenyzők pedig minden feszélyezettség nélkül, rendkívül oldott hangulatban mondhatták el kedvenc versüket.
A verseny végén a diákok és a tanárok zsűrije nagy egyetértésben hozta meg döntését.
Az 5-6. évfolyamosok kategóriájában Szirmai Marcell (6.a) és Nagy Benedek (6.c) képviselhetik iskolánkat a városi szavalóversenyen.
Külön elismerés és dicséret illeti a 7-8. évfolyamosok kategóriájában induló Faragó Luca (8.c) és Berkes Lilla (8.c) versmondását.

Balázsné Szelezsán Mária