Ismerd meg! – Próbáld ki! – Válj szakemberré!

Ez volt a mottója annak az élményekben gazdag és sokféle műszaki pályát bemutató fesztiválnak, melyet azzal a céllal szerveztek, hogy felkeltse a műszaki pályák iránti érdeklődést, és hasznos segítséget nyújtson a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára.

Egy izgalmas, élő show-n vettünk részt a hetedik és nyolcadik osztályos tanulóinkkal Szujó Zoltán, sportriporter közreműködésével.
A különböző szakmákat népszerűsítő „utcák” elején megtaláltuk azokat a cégeket, melyek a változatos műszaki ágazatok kiemelkedő képviselői. Izgalmas élmények vártak ránk, hiszen jó néhány érdekes feladatot próbálhattunk ki a munka világából. Bemutatkoztak azok a közép- és felsőoktatási intézmények, amelyek versenyképes tudást és végzettséget adnak.

Büszkék vagyunk iskolánk 7.a osztályos diákjára, Zoltán Miklósra, aki meghívott vendégként bemutathatta kivételes informatikai tudását. A 3D-s nyomtató mellett két, általa készített robotkar működését is megtekinthették és kipróbálhatták az érdeklődők.

Czeglédyné Somi Éva és Gazsóné Sári Mária

Továbbtanulással kapcsolatos további információ:

https://www.tiszaparti.hu/index.php/2018/10/09/a-tovabbtanulas-szuloi-ertekezlet/