Iskolánk egy csapattal nevezett a Curie Környezetvédelmi Emlékversenyre. A csapat tagjai Bazsó Máté, Csobán Petra és Szepesi Péter 8.a osztályos diákok voltak. A verseny témája: a levegő és a Körös-Maros Nemzeti Park.

Először egy három fordulóból álló levelezős versenyen vettek részt diákjaink, majd a feladatlapok kiemelkedő eredményei alapján meghívást kaptak a területi döntőre. A területi döntőt Szentesen rendezték meg 2019. 02.16-án, ahol a 7-8. osztályos kategóriában 15 csapat mérte össze tudását. A feladatok itt is a légszennyezéssel, illetve a Nemzeti Parkkal foglalkoztak, és egy, a levegővel összefüggő kémiai kísérletet kellett a tanulóknak elvégezniük. Szoros versenyben a IV. helyen végeztek, feladatlapjukat továbbküldték az országos döntőre.

Büszkék vagyunk rájuk!

Dr. Molnár Lajosné és Krékityné Dancsó Ágnes
felkészítő tanárok