A Szegedi Orczy István Általános Iskola ebben a tanévben is megrendezte hagyományos történelemversenyét, amelyre iskolánkból két csapat nevezett be. 2019 többszörös évforduló Szeged történetében. III. Károly a települést 300 éve iktatta ismét a szabad királyi városok sorába. 140 éve rombolt a pusztító árvíz lakóhelyünkön. A szűkebb városrész, Kiskundorozsma is ebben az évben ünnepli újratelepítésének 300. évfordulóját. A verseny témája ezekhez a történelmi aktualitásokhoz kapcsolódott.

A megmérettetés fergeteges Tisza-partis sikert hozott!

7-8. osztályos tanulóink: Szalay Tamara, Petróczi Márton, Gácsi Iván I. helyezést értek el.

Várkonyi Laura, Hegedűs Ágota, Cziner Ábel alkották a 6.b osztályos csapatot, ők szintén I. helyezést értek el.

Szívből gratulálunk a versenyző diákoknak és felkészítő tanáruknak, Ceglédi Anna tanárnőnek!

Balázsné Szelezsán Mária