Iskolánk pedagógusai és diákjai szívesen tettek eleget annak a felkérésnek, hogy kész alapanyagokból állítsanak össze süntanyákat. Így tanórai keretek között készülhetett el 5 süntanya, amelyből 3-at átadtunk a környező óvodáknak, iskoláknak, egy pedig majd a Gyermekklinika udvarán kerül kihelyezésre. Az alsó tagozatos gyerekek a fa felületét vízbázisú, környezetkímélő, a sünökre és az élővilágra ártalmatlan festékkel kezelték, ezzel is elősegítve az odúk időtállóságát, a felső tagozatos diákok pedig technikaóra keretein belül összeépítették a süntanyákat. Egy süntanya a saját iskolánk udvarára kerül, és ígéretet tettünk arra, hogy amennyiben tavasszal kis sünök születnek nálunk, akkor arról is be fogunk számolni.
Köszönjük a lehetőséget, hogy részt vehettünk ebben a programban, hiszen iskolánk kiemelt feladatai között szerepel a környezeti nevelés, az ökotudatos szemlélet kialakítása. A jövőben is örömmel kapcsolódunk be ilyen kezdeményezésekbe.

Az eseményről a sajtóban az alábbi linken olvashatunk:

https://mondolo.hu/sunos-futomu/

Szabó Zsuzsanna, szaktanár