Iskolánk 7. évfolyama segítségével emlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire.

50 tanuló az iskolai énekkarral karöltve 2 héten át nagy izgalommal tanulta a verseket, dalokat és megidézte a korabeli eseményeket. Céljuk olyan látványos műsor összeállítása volt, amelyben a történelmi pillanatok felelevenítését a legkisebbek is megértik, ugyanakkor az elhangzott művek révén az idősebb korosztály is átélheti a múltat. A látványos koreográfia mellett a hátterek állandó változása, a sok felhasznált kellék pontos, precíz munkát igényelt. Tanulóink mindent megtettek a siker érdekében. A műsort Vinczéné Faragó Anikó állította össze, a színpadra állításban Terhesné Rozik Edit és Gazsóné Sári Mária segített. Az énekkart Gáspár Andrea vezényelte, a dekorációt Szilágyi Katalin készítette, a technikai háttér Veszelovszki Balázs érdeme.

Azokra a hősökre emlékeztünk, akik áldozatot hoztak a haza fennmaradásáért, szabadságáért.

Vinczéné Faragó Anikó