A víz világnapja minden év március 22-én világszerte fontos esemény.

Célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az édesvízkészlet veszélyeztetettségére, a tiszta víz fontosságára. Ezen a napon iskolánkban is kiemelt téma, hogy felhívjuk a figyelmet a tudatos vízfogyasztásra.

Tanulóink a „Kék póló akció” felhívására kék felsőben jöttek iskolába, és vizes palackkal a kezükben zenés-táncos flashmob keretében vízitornáztak két tanítónő irányításával, hogy felhívják a figyelmet a vízfogyasztás és a tiszta víz jelentőségére.

Az alsó tagozaton, napközis foglakozások keretében megbeszéltük, hogy a víz az élet egyik alapfeltétele. Nélküle nem is lenne élet. Minden nap használjuk, minden nap találkozunk vele. Vigyáznunk kell rá, óvnunk kell, hiszen nemcsak az embereknek, de az állatoknak és a növényeknek is szüksége van vízre. Játszottunk, szavaltunk, meséket és ismeretterjesztő előadásokat hallgattunk, illetve kézműves kreatív foglalkozásokat szerveztünk. Mindezekből egy kis ízelítő: