A Madarak és fák napján iskolánk ismét madárcsicsergésre ébredt…

Az aulában felállított paravánokra iskolánk minden osztálya készített egy élethű rajzot egy madárról. A kiállított madarak eltérő megjelenésére a gyerekek is rácsodálkoztak, ezáltal fedezhették fel a madárvilág sokszínűségét.

A Madarak és fák napján az alsós tanulók az udvaron ismerkedhettek meg néhány hazai, gyakran látott, vadon élő madárral. A játék során játszva tanulhattak a gyerekek többek között az év madaráról, a bakóscinegéről, valamint az év fájáról a vénic-szilről.

Az osztályok a fantasztikus Madarászáson való részvételért emléklapot kaptak.

A jeles nap alkalmából a 3. évfolyam kivételével minden alsós osztály az alapítvány anyagi támogatásával ellátogatott a Füvészkertbe. A gyerekek nagyon élvezték a kirándulást, ahol 4 különböző állomáson várták az osztályokat érdekesebbnél érdekesebb információkkal, feladatokkal. A séta során a tanulók felfedezték a környezet növényeit és állatait és a pedagógusok felhívták a figyelmüket a környezetük megóvásának fontosságára.

Martonosi Míra és Vincze Szilvia, tanítók