Az EURÓPAI MOBILITÁSI HÉT keretében az idén szeptember 22-én rendeztük meg iskolánkban az autómentes napot.

Az idei év programjának mottója: Takarékoskodj az energiával!

Szerettük volna felhívni mindenki figyelmét arra, hogy az egyre növekvő autósforgalomnak milyen környezeti és baleseti veszélyei vannak.

Alapvető szempontunk a környezetvédelem és az egészséges életmód középpontba állítása volt. Plakátokon keresztül hirdettük meg ezt az eseményt az osztályoknak. A kellemes szeptemberi reggelen már 7 órakor szólt a zene az iskolakapuban, ahol diákjainkat Vincze Szilvia tanítónő és kollégái várták, köszöntötték. Vidám, kedves képek és csoportképek készültek a kerékpárral, a gyalogosan, a rollerrel és az „utánfutóval” érkezőkről.

Nagy örömet jelentett számunkra, hogy szinte minden 5. diák autómentesen érkezett! Sőt a tanárok elszánt csapata is két keréken vagy gyalogosan ért célba.

Bízunk abban, hogy a projekthez való csatlakozásunk az idén is felhívta a diákok és a szülők figyelmét arra, hogy az ember- és környezetbarát közlekedési formák jövőnk szempontjából meghatározó jelentőséggel bírnak.

Gazsóné Sári Mária