„Üzenem az otthoni hegyeknek:

a csillagok járása változó.
És törvényei vannak a szeleknek,
esőnek, hónak, fellegeknek
és nincsen ború, örökkévaló.
A víz szalad, a kő marad,
a kő marad.”

Wass Albert: Üzenet haza

Iskolánk 7. évfolyamának ünnepi műsorával emlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire. 50 tanuló az iskolai énekkarral karöltve több héten át tanulta a koreográfiát, szövegeket, verseket, visszaemlékezéseket. Az volt a célunk, hogy korosztálytól függetlenül a lélekre hassunk. Érezzék és értsék diákjaink, hogy milyen bátor és megrendítő események zajlottak 1956-ban.

Tanulóink mindent megtettek azért, hogy szép és megható pillanatokat élhessünk át. Mindenki tudta, hogy csak úgy sikerülhet ez a megemlékezés, ha egy csapatként, egy szívvel állunk fel a színpadra. Az énekkar nemcsak a műsor végén énekelt, hanem mindvégig jelen volt. Nagyon köszönjük nekik ezt a közös munkát!

A forgatókönyvet Ceglédi Anna állította össze, a színpadra állításban Kovács Csilla segített.

Az énekkart Gáspár Andrea vezényelte, a dekorációt Szilágyi Katalin készítette, a technikai háttér megteremtése pedig Veszelovszki Balázs érdeme volt.

Ceglédi Anna