Az Európai Hulladékcsökkentési Hét küldetése, hogy megszólítsa az embereket, és felhívja a figyelmet a hulladékcsökkentés jelentőségére. Iskolánk vendége volt Dr. Sápi András egyetemi adjunktus, az Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék munkatársa.

Előadásának címe: Mit tehetünk a hulladékmentes jövőért? Érdekes, interaktív óra keretében mutatta be a diákoknak a szelektív hulladékgyűjtés formáit, az újrahasznosítás lehetőségeit. Megismertük a „láthatatlan szemét” fogalmát is, és azokat a környezetvédelmi lehetőségeket, amelyekkel a hétköznapokban tudjuk csökkenteni ökológiai lábnyomunkat.

Ceglédi Anna

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét programjához felső tagozatos diákjaink a következő tevékenységek elvégzésével kapcsolódtak:

  • szófelhők készítése a hulladékcsökkentésről
  • az 5-6. évfolyam tanulói dr. Sápi András előadását hallgatták meg: Mit tehetünk a hulladékmentes jövőért? címmel
  • osztályfőnöki órákon videókat néztek meg a diákok a hulladékcsökkentésről, valamint a szelektív hulladékgyűjtésről
  • az ünnepekhez közeledve Szilágyi Katalin tanárnő a gyerekekkel karácsonyi díszeket készített csomagolási hulladékból
  • tanulószobán a Hulladékcsökkentési verseny nevű társasjátékot próbálhatták ki az érdeklődők.

A változatos programok nem titkolt célja az, hogy évről évre közelebb hozzuk diákjainkhoz az élhető jövőnk képét, és ezzel együtt felelősségvállalásra neveljük őket.

Krékityné Dancsó Ágnes