Iskolánkban a tehetséggondozás a művészetek terén is nagy hangsúlyt kap. Új kezdeményezés, hogy időről időre egy kisebb kiállítás keretében mutathatják be alkotásaikat kiemelkedő tanulóink.
Kovács Zorának, iskolánk 6.b osztályos diákjának kivételes rajztudása már kiskorában megmutatkozott. Ötletei, kreativitása alsó tagozatban is kiemelték kortársai közül. Tanítónője javaslatára kezdett el a HAMMIDO Művészeti Iskolába járni. Kiváló munkáival számos rajzpályázaton ért el sikereket, sőt nemzetközi szinten is részesült már elismerésben.
Vizuáliskultúra-órákon is örömmel alkot, bátran alkalmazva a különböző technikákat. Stílusa egyedi, rajzait laza, felszabadult vonalakkal készíti. Művészi nyitottsága irodalmi területen is megmutatkozik.
Jó szívvel ajánlom megtekintésre mindenkinek a kiállításról készült fotókat.

Szilágyi Katalin vizuáliskultúra-tanár