„Erdő, mező, hegy völgy, falu… minden mesél itt. A mesék földje ez – csuda-e, ha szép csendesen mesemondóvá nő a gyermek.”
(Benedek Elek)
Az alsó tagozatos gyerekek izgatottan készülődtek, hogy meghallgathassanak egy újabb népmesét Domokosné Jegercsik Erika tanító néni előadásában, aki immár hagyományt teremtve, élőszavas meséléssel lepi meg évről évre a hallgatóságot. Ezúttal A libapásztorból lett királyné című népmesét rakhatták a kisdiákok képzeletbeli mesetarisznyájukba. Köszönjük a varázslatos élményt nyújtó perceket.
Halászné Blutman Gyöngyi (alsós munkaközösség)
A délutános munkaközösség a „Túl az Óperencián” program keretén belül emlékezett meg a népmese napjáról. Ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel és figyelemmel fordult minden gyermek és felnőtt a magyar nép meséi felé.
A diákok a napköziben színes foglalkozások által röppenhettek a mesék birodalmába. Az első és második osztályosok részleteket jelenítettek meg egy-egy ismert népmeséből. A harmadik osztályosok feladatlapok és totók segítségével csapatversenyben mérték össze tudásukat. A negyedikes diákok lapbookot és illusztrációkat készítettek csoportfoglalkozásban Benedek Elek meséiből.
A tanulók alkotásaival az osztálytermeket és a folyosót díszítettük.
Köröndi Leona
Felsős diákjaink is örömmel vállalták, hogy meseírókká váljanak idén szeptemberben. A szegénylegény és a kincsesládika történetét saját mesevilágukba szőtték. Az 5 – 6. évfolyamosok rekordlétszámban csatlakoztak a kezdeményezéshez. A 4.a osztály lelkes meseíróival együtt 52-en vállalkoztak arra, hogy azt az elképzelt mesevilágot, mely szinte születésünktől fogva körülölel minket, saját egyedi történetté formálják. Olyan értékes alkotások születtek, melyek mindegyike arany- és ezüstminősítést, illetve különdíjat érdemelt.
Az ünnepi alkalomhoz kapcsolódóan iskolánk aulájában állítottuk ki azokat a gyerekrajzokat, illusztrációkat, melyek a népmesék klasszikus szereplőit, fantasztikus világát jelenítik meg.
Szeptember 30-a, Benedek Elek születésnapja a Tisza-partiban is igazi ünneppé, a népmese ünnepévé vált.
Ez a nap évről évre emlékeztet arra, hogy mindannyiunk küldetése, felelőssége megőrizni a mesemondás ősi művészetét, és továbbadni a mesékbe szőtt életbölcsességet, s a mindennapokban is használható tudást!
Balázsné Szelezsán Mária és Gazsóné Sári Mária (magyartanárok)