2020-ban Erasmus+ pályázati támogatást nyertünk a korábban elkezdett fejlesztési elképzeléseink támogatására

Az Európai Unió polgáraként olyan kompetenciákra van szüksége a gyerekeknek, amelyek lehetővé teszik sikeres boldogulásukat ebben a tágabb világban. Célunk, hogy képességeiket maximálisan kiaknázva, ehhez használható tudást, és tanulási módszereket adjunk tanulóinknak. Nagyobb hangsúlyt tervezünk fektetni azokra a készségekre, amelyek segítik a gyerekeket a nemzetközi kapcsolatépítés és a kapcsolatok megtartása terén. Arra törekszünk, hogy lehetőséget adjunk a gyerekeknek arra, hogy gyakorolhassák ezeket a készségeiket. Ennek érdekében eTwinning projekt írására vagy mások projektjeihez való kapcsolódásra bátorítjuk bármely tantárgy tanárát. Ennek előkészítése céljából európai környezetben kívánjuk fejleszteni a pedagógusok angol nyelvi, módszertani és infokommunikációs kompetenciáit. Kiemelt érdeklődési terület a szervezeti és egyéni kreativitás valamint az érzelmi intelligencia fejlesztése és a stresszkezelés.

A projekt összefoglalása

Summary of the project

A 2020. évi pályázatunk kapcsán városi Erasmus+ disszeminációt hajtottunk végre:

2023.01.31.

Helyszín: Tisza-parti városi angol nyelvi verseny

Résztvevők: a versenyző tanulókat kísérő tanárok és a Tisza-parti Általános Iskola angoltanárai

Témák:

• Tapasztalatok a nemzetközi kapcsolatok és az Erasmus+ pályázatok terén
  • nyári mobilitásrésztvevők beszámolói és tudásmegosztás
    • Szalontai Ágnes: Kalandozások Angliában
    • Kovács Tiborné: Felkészülés mobilitásra
    • Varga Andrea: Közösségépítés szakmai napon
    • Hajdú Erzsébet: Felkészülés pályázatírásra

Szakmai nap – 2022.10.15.

2020-1-HU01-KA101-078131azonosítószámú Erasmus+ pályázat

intézményi disszemináció